• 0252 413 41 31
  • 0252 413 41 38
  • 0532 137 29 88
  • 0536 261 53 92
  • mavi yolculuk
  • mavi yolculuk

Hırvatistan Yat Kiralama


Son yılların gözde turizm tatil destinasyonu Hırvatistan gün geçtikçe daha fazla tekne tatilcisine ev sahipliği yapmakta. Adriyatik denizine kıyı kenarı bulunan Hırvatistan, dünyanın en çok tercih edilen 18. turizm yeri konumundadır. Ülke ekonomisi Hizmet sektörü, sanayi ve tarım üzerine yoğunlaşmıştır. Eski taş çağı ve Bakır çağından tarihi izler taşıyan ülke, bu tarihi ve kültürel varlıklarını başarı ile korumasından dolayı turizm alanında ilgi çekmeyi başarmıştır. “Ülke bin kadar ada ve adacığa sahipken bunların ancak 48’i yerleşime açıktır. En büyük adalar 405 km2 kararlık yüzölçümleriyle Cres ve Krk adalarıdır.

Hırvatistan, ılık ve yağmurlu karasal iklim kuşağı altındadır. Aylık ortalama sıcaklık -3 °C (ocak) ile 18 °C (temmuz) arasında değişir. Ülkenin en soğuk bölgeleri 1200 metre yükseklikten sonra karlı orman ikliminin görüldüğü Lika ve Gorski Kotar iken en ılık bölgeler ise Akdeniz ikliminin görüldüğü Adriyatik kıyısı, özellikle de sıcaklığın deniz tarafından yönlendirildiği kıyının hemen iç kesimidir.” kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/Hırvatistan Ülkede ki 116 mavi bayraklı plaj ve yıllık ortalama 16.000 yatın marinalarda yer alması ile ülke ekonomisine en çok katkıyı veren Turizm sektörü bu ülkeye büyük renk vermektedir.

Kesinlikle gidilmesi, gezilmesi ve görülmesi gereken turizm yerleri arasında ki Hırvatistan için yat kiralama fırsatlarını kaçırmayın.. Hırvatistan’da yat kiralama için vize almanız şart. Avrupa Birliği üyesi Hırvatistan için Şengen Vizesi almanız yeterli olacaktır. Türk guletlerinin yeni adresi Hırvatistan, rota açısından çok zengin bir sunum yapar. En popüler limanları arasında ise Dubrovnik, Split, Zadar gibi önemli merkezler bulunur..

Hırvatistan tekne kiralama gibi bir tatil modeli düşünüyorsanız 50 ye yakın gulet arasında tercihlerinizi yapabilirsiniz. Ne Zaman Tekne Kiralama Rezervasyonu Yapılmalı ? Hırvatistan’da çok fazla kiralık gulet seçeneği yoktur bundan dolayı önerimizi erken rezervasyon dönemi içinde tekne kiralamanızı yapmanızda fayda var.. Hırvatistan, dünyada çok önemli bir tatil destinasyonu olmasından ve çok az sayıda kiralık yat olmasından dolayı tekne kiralamada son dakika içine pek girmeyiniz diyebiliriz..

Zira istediğiniz tekneyi planladığınız bir hafta için boş bulma şansınız epeyce düşük olabilir. Adriyatik denizinin parlayan yıldızı Hırvatistan da aynı Montenegro gibi alternatif turizm tatil yerleri arasında uzun süre adından bahsettireceğe benziyor..