Nasıl Tekne Alınır

Satılık Gulet Nasıl Tekne Alınır

Gönlünüzden geçen denizde olmak ise önce amacınızı belirlemeniz gerekir. Bu teknenin ticari mi, özel keyif mi yada her ikisi birden amaçlımı olmasını istiyorsunuz.
Tekne satın alımında tüm evrak işleri, noter ve yasal mevzuatına göre işlemlerde , satış öncesi ve sonrası işlerde sizlere yardımcı olabiliriz. Tekne satın alırken bize komisyon ödemiyorsunuz ve tüm satın alım işlemlerinde tekne sahibi ile sizin aranızda aracılık hizmeti veriyoruz.

Yıllardır bu sektörde yer almamız ve Marmaris yerlisi olmasından dolayı da tekneleri, guletleri yakından tanıyor olmamız, guletlerin her detayını yakından tanıyor olmamız sizlere satış sırasında büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Sitemizde yayınladığımız tekneler haricinde de ofis listelerimizde bir çok satılmayı bekleyen guletler, yelkenli tekneler, küçük özel tekneler, günlük gezi tekneleri bulunmakta.

Önemli olan doğru tekneyi uygun fiyata güven içinde satın alabilmektir. 

Gulet Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gulet satın almak istiyorsunuz ancak guletler hakkında çok bilginiz yok.. O halde bu yazımızda umarız istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz. Gulet satın alıken guletin yaşı, ahşabın kalitesi ve cinsi önemlidir. Ağacını daha yakından görmek yada çürüklerini tespit etmek isterseniz teknenin dışından yada karinasından ahşabını kazırayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Satılık guletler de, teknenin elektrik sistemini kontrol ettirmeniz, motorunu, şansızımanı, su tanklarını, atık su tanklarını, mazot tanklarını, tuvalet gider borularını kontrol ettirebilirsiniz. Satılık guletin en son ne zaman bakımdan geçtiği de önemlidir. Satın alacağınız gulet hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız satın alımından sonra işiniz o kadar çok kolaylaşılır. Tekneyi kontrol ederken şayet tekne denizde ise bir deneme seyri yapmanız tekneyi, motorunu, dengesini görmeniz açısından iyi olur.

satılık guletTüm bu kontrol aşamalarını tek başınıza yapabileceğinizden emin değilseniz bu işi bilenler ile gidin kontrole olmadı bizim gibi bir şirketi aracı olarak almanız size daha fazla kazandıracaktır. İş sadece daha az paraya tekne satın almak değil doğru tekneyi doğru şartlarda uygun fiyata güven içerisinde alabilmektir. Bizler guletlere aynı zamanda mavi yolculuk turları da verdiğimizden dolayı bir guletin kondisyonunu, ağacını, ne zaman bakımdan geçip geçmediğini, köklü sorunu var mı yok mu nedir nasıldır biliriz, tüm bunları bilmek zorundayız ki verdiğimiz turlarda başarılı geçsin.

Şayet bu işlerde yeniyseniz o halde yeni bakımdan geçmiş daha az masraflı, motoru az kullanılmış yada yeni, bir gulet ile yola çıkmanız sizin avantajınıza olacaktır. Bu tarz tekne satın almak size sonrasında kazandıracaktır. Öbür türlü motoru şanzımanı epeyce eski, elektrik aksamları bitmiş, şaft, pervanesi kötü durumda, ahşabı bakımdan geçmemiş, her sene kışlama bakımlarını periyodik olarak yaptırmamış bir tekneyi sadece satış fiyatı daha avantajlı diye almak istemeniz satış işleminden sonra size daha pahalıya mal olacaktır. Zira böyle bir tekne ile muhtemelen tersaneden ucuza çıkamazsınız, astarı yüzünden pahalıya mal olabilir.

Satılık Guletler

Türkiye’de her limanın kendine has çizgileri ile inşaa edilen guletleri bulunur. Sektör içerisinde bulunanlar, denizde bir gulet gördükleri zaman bunun hangi limanda yapıldığını hemen kolayca tahmin edebilirler. Bir Bozburun guleti ile Fethiye guleti, Bodrum guleti yada İstanbul Tuzla guleti arasında çok farklılıklar bulunur. Bu bölge tersane ustalarının kendilerine has çizgilerini guletler üzerinde belirgin şekilde gösterirler. Gulet satın almak isterken bize tüm sorularınızı sorabilir sizlere en iyi şekilde en doğru bilgileri vereceğimizi bilmenizi isteriz.

Önemli olan sadece tekne satarken konuşmak değil tekne satış işlemlerinizin sonrasında da görüşmek, dostluğumuzun baki kalmasını sağlamak, denizin üzerinde daha uzun yıllar çalışabilmek ve güven duygusu içerisinde birlikte yelken açabilmektir.

Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun…