Hırvatistan Yat Kiralama

Hırvatistan Yat Kiralama

Son yılların gözde turizm tatil destinasyonu Hırvatistan gün geçtikçe daha fazla tekne tatilcisine ev sahipliği yapmakta. Adriyatik denizine kıyı kenarı bulunan Hırvatistan, dünyanın en çok tercih edilen 18. turizm yeri konumundadır. Ülke ekonomisi Hizmet sektörü, sanayi ve tarım üzerine yoğunlaşmıştır.

hırvatistan
Eski taş çağı ve Bakır çağından tarihi izler taşıyan ülke, bu tarihi ve kültürel varlıklarını başarı ile korumasından dolayı turizm alanında ilgi çekmeyi başarmıştır.

Ülke bin kadar ada ve adacığa sahipken bunların ancak 48’i yerleşime açıktır. En büyük adalar 405 kmkararlık yüzölçümleriyle Cres ve Krk adalarıdır. 

hırvatistan tatili
Hırvatistan, ılık ve yağmurlu karasal iklim kuşağı altındadır. Aylık ortalama sıcaklık -3 °C (ocak) ile 18 °C (temmuz) arasında değişir. Ülkenin en soğuk bölgeleri 1200 metre yükseklikten sonra karlı orman ikliminin görüldüğü Lika ve Gorski Kotar iken en ılık bölgeler ise Akdeniz ikliminin görüldüğü Adriyatik kıyısı, özellikle de sıcaklığın deniz tarafından yönlendirildiği kıyının hemen iç kesimidir
.”
kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/Hırvatistan

Ülkede ki 116 mavi bayraklı plaj ve yıllık ortalama 16.000 yatın marinalarda yer alması ile ülke ekonomisine en çok katkıyı veren Turizm sektörü bu ülkeye büyük renk vermektedir.

hırvatistan yat kiralamaKesinlikle gidilmesi, gezilmesi ve görülmesi gereken turizm yerleri arasında ki Hırvatistan için yat kiralama fırsatlarını kaçırmayın.. Hırvatistan’da yat kiralama için vize almanız şart. Avrupa Birliği üyesi Hırvatistan için Şengen Vizesi almanız yeterli olacaktır.

Türk guletlerinin yeni adresi Hırvatistan, rota açısından çok zengin bir sunum yapar. En popüler limanları arasında ise Dubrovnik, Split, Zadar gibi önemli merkezler bulunur.. Hırvatistan tekne kiralama gibi bir tatil modeli düşünüyorsanız 50 ye yakın gulet arasında tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Ne Zaman Tekne Kiralama Rezervasyonu Yapılmalı ?
Hırvatistan’da çok fazla kiralık gulet seçeneği yoktur bundan dolayı önerimizi erken rezervasyon dönemi içinde tekne kiralamanızı yapmanızda fayda var.. Hırvatistan, dünyada çok önemli bir tatil destinasyonu olmasından ve çok az sayıda kiralık yat olmasından dolayı tekne kiralamada son dakika içine pek girmeyiniz diyebiliriz.. Zira istediğiniz tekneyi planladığınız bir hafta için boş bulma şansınız epeyce düşük olabilir. Adriyatik denizinin parlayan yıldızı Hırvatistan da aynı Montenegro gibi alternatif turizm tatil yerleri arasında uzun süre adından bahsettireceğe benziyor..

Mirya Yatçılık
Şirket bünyemizde kiralamakta olduğumuz yatlar sadece Türkiye ve Yunanistan da değil aynı zamanda Hırvatistan ve Montenegro ülkelerinde de tekne kiralama servisleri vermekteyiz.
Rezervasyon Telefonlarımız : 0 252 413 413 1 – 0536 261 5392